Životopis

Tereza Štěpánková vystupuje od sezóny 2020/21 jako sólistka opery v Národním divadle v Praze a aktuálně získala ocenění Golden medal na Manhattan International Music Competition (červen 2022).

Pochází z Plzně, kde v letech 2011-2014 studovala klasický zpěv na konzervatoři pod vedením Valentiny Čavdarové. Poté v letech 2014-2017 pokračovala ve studiu na Konzervatoři v Pardubicích pod vedením Jarmily Chaloupkové.

V roce 2014 absolvovala v rámci výměnného pobytu konzervatoří stáž na konzervatoři v Limoges ve Francii. Aktivně s účastnila různých pěveckých kurzů, například u Edity Gruberové, Margreet Honig, Simony Šaturové, Kateřiny Kněžíkové, Antonia Carangela a dalších.

Získala také ocenění na několika soutěžích, například v roce 2016 na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech v kategorii Operní naděje (1. cena) a ve stejném roce i na XIII. ročníku Pěvecké soutěže Olomouc (1. cena).

Od roku 2012 hostovala v Divadle J.K.Tyla v Plzni ve zkrácených operách pro dětské diváky (První žínka - O Rusalce, Královna noci - Papageno v kouzelném lese) a v činohře Vila Verdi jako zpěvačka Nora Růžová. Hostuje také v Severočeském divadle v Ústí nad Labem v roli Královny noci (W. A. Mozart - Kouzelná flétna) a v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě v roli První žínky (A. Dvořák - Rusalka). Od sezóny 2020/2021 je v angažmá jako sólistka opery Národního divadla v Praze, kde vystupuje jako Papagena (W. A. Mozart - Kouzelná flétna), Barbarina (W. A. Mozart - Figarova svatba), První žínka (A. Dvořák - Rusalka), Esmeralda (B. Smetana - Prodaná nevěsta) a další.